medyuma ne sorulur

Medyuma Ne Sorulur?

Medyum

Medyuma Ne Sorulur?; medyum için birçok tanım mevcuttur. Kimisi cinlerle iletişime geçerek işini yapan kişiler olarak tanımlamaktadır. Kimileri yalancı üfürükçü olarak tanımlamaktadır. Gerçek medyum tanımı yapacak olursak: ruhlar diyarı ile iletişime geçebildiğini ve ölüler ile canlılar arasında iletişim kurabildiğini iddia eden kişidir. Fransızcadan geçen sözcüğün kökeni Latince (medium) sözcüğüne dayandığı bilinmektedir.

Bir başka tanımda ise büyü ilmi ile uğraşan ve gerektiğinde ruhani varlıklar ile iletişime geçebilen, doğuştan özel yeteneklere sahip kimseler olarak tanımlanır. Medyumlar Allah vergisi özel yetenekleri ile insanlara yol gösterici olan kişilerdir.

Medyumlar özel yeteneklerinin yanında olayların altında yatan gerçekleri görebilen kişilerdir.

Ayrıca medyum büyü bozma, büyü yapma gibi yeteneklere sahip olan kişilerdir. Medyumların kötü amaçlı olmadığı düşünülse de bazı medyumlar para karşılığı müşterilerini dinleyerek yeteneklerini kötü amaçlı kullanabilmektedir.

medyuma sorulacak sorular

Medyum Sınıflandırılması

Medyumları yaptıkları işe göre de kendi aralarında sınıflara ayırmak mevcuttur.

1-) Sezgisel Medyum: Sezgilerine göre hareket eder ve yaptığı işin bilincindedir. Olaylar kendi istekleri üzerine şekillenir ve ortaya çıkar.

2-) Mekanik Medyum: Bu medyum sınıfı kendi istekleri doğrultusunda hareket etmemektedir. Gelişen olaylarda kendileri bilinçli bir şekilde yapmazlar.

3-) Otomatik Medyum: Kendi istekleri doğrultusunda hareket etseler de olayın gidiş yönünü kontrol edemez ya da değiştiremezler.

4-) Fiziksel Medyum: En çok korkulan medyum sınıfıdır. Para normal bulunan yetenekleri bulunan bu medyum, telekinezi ( maddeler üzerinde düşünce gücüyle etki yapma) gibi çeşitli yetenekleri bulunmaktadır.

5-) Zihinsel Medyum: Bu medyumların sadece ruhani varlıklar ile görüşüp konuşma gibi durumu vardır. Ruhani varlıklar ile iletişim kurarak işlerini yapmaktadır.

6-) Üfürükçü Medyum: Son zamanlarda Türkiye’de çok olan bir medyum çeşididir. Kişiye ait bilgileri, sanal ortamda araştıran bu kişiler insanları kandırarak kendilerini medyum olarak tanımlamaktadırlar. Hiçbir şekilde medyum ile alakası olmayan bu kişiler insanları dolandırmaktadırlar. O yüzden etmemek yararlı olacaktır.

Medyumun Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

 • İslam’ı ve gerekirse bu çerçeve de altında dini inançları çok iyi derecede bilmesi gerekmektedir.
 • İslam’ı yaşamalı elbette ama bundan ziyade, İslam’ı bir yaşam standardı haline getirmelidir.
 • Osmanlıca ve aynı zamanda Arapça da oldukça hakim olmalıdır.
 • İnsan psikolojisini iyi bilmelidir.
 • Tüm duyguları tamamı ile saf ve duru olmalıdır.

 

Büyü yapmak, büyü bozmak ya da gizli ilimler, havas, hüddam ve vefk gibi konularda bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Medyum Nasıl Olunur?

Medyum olmak diğer meslek dalları gibi bir kurs sertifikası, üniversite sertifikası gibi şeylere ihtiyaç olmadığı üzere herkes medyum olamamaktadır. Medyum olmanın sadece bir şartı bulunur, bu da doğuştan gelen yetenektir. Ayrıca bu yetenekleri olan kişiler ise doğru şekilde kullanmayı bilmelidir. Aksi halde ilk önce kendisine zarar vererek kötü amaçlı ruhani varlıklar tarafından kontrol edilerek çevrelerine de zarar verirler. Bu yüzden medyum olmak herkese özgü değildir.

Medyum olmanın diğer kurallarından bir tanesi de kişinin 6. hissi olması gerekmektedir. Altıncı hissi açığa çıkmış ya da gizli olup keşfedilmemiş kişiler medyum olma şansı şansı daha yüksektir. Kişi, bu hissi doğru bir şekilde kullanırsa gerçekten işinin ehli denebilmektedir. Bunun yanı sıra medyum olabilmek için insanları kandırmamalı, dürüst ve güvenilir olmalı ve kendi ihtiyaçları doğrultusunda insanları dolandırmamalıdır.

Amacı insanlara yardım edip onları mutlu ve içleri rahat olabilmeleri için iyilik yönünde işlerini gerçekleştirilmelidir. Ancak her meslekte olduğu gibi medyum işinde de kötüye kullananlar mutlaka olacaktır. Duruma göre hem maddi hem de manevi zarar da görülebilir.

 1. Büyü yaptırırsam anlaşılır mı?
 2. Büyü ters teper mi?. Büyü yaptırmak günah mıdır?
 3. Cinler bana musallat olur mu?
 4. Fal ve bakım sonradan öğrenilebilir mi?
 5. Aşk büyüsü ömür boyu devam eder mi?
 6. Büyü yaptırana cinler musallat olur mu?
 7. Kara Büyü yaptırmak tehlikeli midir?
 8. Vefk ile Büyünün arasındaki fark nedir?
 9. Muska büyüye girer mi?
 10. Nazardan nasıl korunuruz?
 11. Büyüler kaç gün içinde sonuç verir?
 12. Büyü, birinin fikirlerini değiştirilebilir mi ?
 13. Kurşun dökmek ne işe yarar?
 14. Papaz büyüsü yapmak/ yaptırmak günah mıdır?
 15. Büyünün etkisi ne kadar sürer?
 16. Bir evde büyü olduğu nasıl anlaşılır?
 17. Büyünün vücuda etkileri nelerdir?
 18. Şeker büyüsü neden yapılır?
 19. Erkeklik bağlama büyüsü nasıl yapılır?
 20. Para büyüsü nasıl yapılır?
 21. Soğutma büyüsü nasıl yapılır?
 22. Sabun büyüsü nasıl yapılır?
 23. Geri döndürme büyüsü nasıl yapılır?
 24. Hayvanlara büyü yapılır mı?
 25. Büyü bozulduktan sonra tekrar büyü yapılır mı?

 

Medyum Hoca Soruları Nasıl Cevaplamaktadır?

Sorulara içten ve samimi bir şekilde cevap veren hoca, medyuma ne soru sorulur gibi sorularla dini konulara açıklık getirmektedir. Sordukları sorulara mantıklı cevaplar alan kişiler, medyuma karşı güven içerisinde olmaktadır. Medyum, müşteri arasında oluşan güven ile gerçekleşen büyü, hızlı etkisini göstermektedir. Güvenilir medyum ile çalışan kişiler, sorduklarına kesin cevap alabilmektedir.

Güvenilir Medyum Nasıl Bulunur?

Medyumlar tarafından mağdur edilen ve dolandırılan insanların sayısı her geçtiğimiz gün artmakta ve insanlar da güven problemi oluşmaktadır. Uzun yıllar hizmet veren medyum, tüm büyü vb. işlemleri resmi ve ruhsatlı olarak yapmalıdır. Bütün işlemlerin sonunda kesin olması, insanların güven duymasını sağlamaktadır.

Sizin için önerdiklerimiz

Medyum Ne İşe Yarar?

Medyumlar Neler Yapabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.