Güvenilir medyum tavsiyeleri

Medyum Ne İşe Yarar?

Medyum

Günümüzde pek çok insan ruhsal ve manevi açıdan huzursuzluk ve sıkıntılar içerisine girebiliyor. Bu gibi durumlarda birçok kişinin araştırdığı konuların başında medyumluk nedir medyum ne işe yarar gibi başlıklar geliyor.

Kimi kötü giden durumdan kurtulmak kimi çektiği sıkıntılardan sıyrılarak manevi huzur bulmak için medyumlara başvuruyor. Ancak bunun da ötesinde medyumlar büyü yapma ve büyü bozma gibi konularda çalışırlar.

Medyum Kimdir? Kimlere Medyum Denir?

Doğaötesi konularda bilgi sahibi olan ve bu konularla yakından ilgilenen kimselere medyum denir ve bu kişiler sahip oldukları bilgileri fayda sağlamak adına kullanır.

Peki, medyumların özellikleri nelerdir? Kimler medyumdur, kimlere medyum denir?

 • Kimi zaman kendi kendini eğitme yöntemiyle medyum olmak mümkün dense de doğuştan gelen yetenekler sayesinde medyum olunabilir.
 • Medyumların en belirgin özellikleri arasında doğaüstü konuları kolay bir şekilde algılayabilme ve öğrenebilmeleri gelir.
 • Genel anlamda medyumlar, ruhötesi iletişime geçme deneylerinde ruhlar ve insanlar arasında aracılık görevini üstlenen ve bunu ileri süren kimseler olarak tanımlanır.
 • Her havas ilmi ile ilgilenen ve bu konuda bilgi sahibi olan kişi medyum değildir. Manevi meselelerde insanlara havas yolu ile yardım eden kişilerdir.
 • Telepati yetenekleri bir hayli üst seviyededir.
 • Büyü yaptırma veya büyü bozdurma konusunda ziyaret edeceğiniz kimseler medyumdur ve bu kişilerin havas ilmi ve gizli ilimler konusunda çalışmaları vardır.
 • Kozmik varlıklarla iletişim kurma ve onları görebilme yeteneğine sahiptirler.
 • Yaşanacak veya yaşanmış olan olayları görme ve hissetme gibi duru görü yetenekleri vardır.
 • İnsanları veya nesneleri etki altına alabilme ve onları yönlendirebilme yetenekleri bulunur.

İnsanda duru görü ve vizyon gibi özelliklerin farkında olan ve bunu nasıl kullanması gerektiğini bilen kişiler medyumdur ve bu kişiler hassas kişilerdir. Eğer ruhsal anlamda bir sıkıntınız varsa ve manevi olarak rahatlamak ve sıkıntınızdan kurtulmak istiyorsanız profesyonel ve güvenilir bir medyumla iletişime geçebilirsiniz.

Medyumların Yardımcı Oldukları Konular Nelerdir?

Gerçek medyum kimler?

Medyumlar mümkün olduğunca insanların sıkıntılarını çözmeye ve yardımcı olmaya çalışırlar.

Peki, medyumların insanlara yardımcı olduğu konular nelerdir?

 • Medyumlar vefk, muska, kısmet açma, bağlama büyüsü, gideni geri getirme büyüsü, dil bağlama büyüsü ve bunun gibi pek çok konuda gizli ilimleri kullanarak yardımcı olmaya çalışırlar.
 • Geleceği göremezler ancak elde ettikleri bilgilerden yola çıkarak cinlerle yorum yaparak durumu analiz edebilirler.
 • Büyü veyahut dualarla birtakım havas ilmi çalışmaları yaparlar. Büyülerini kesinlikle insanların kötülüğü için kullanmazlar.
 • Büyüden kurtarmak ve büyü bozmak için gizli ilimlere başvururlar. Diğer dünyayla bağlantı kurarak insanlara yardımcı olurlar.
 • Manevi sıkıntıların giderilmesi için yardımcı olurlar.

Medyumlar yeteneklerini asla bir insanın kötülüğü için kullanmamakla birlikte bağlama büyüsü, papaz büyüsü, aşk büyüsü, kısmet açma büyüsü, ayırma büyüsü gibi konularda çalışırlar.

Medyumluğun Çeşitleri Nelerdir?

Medyumluk tezahür yönünden ve idrak ve irade yönünden olmak üzere iki şekilde sınıflandırılır. Medyumun gösterdiği belirtilere göre fiziksel ve zihinsel medyumluk tezahür yönünden sınıflandırmaya girer. Fiziksel medyumluk telekinezi, demateryalizasyon, materyalizasyon gibi çeşitli fiziksel olayların baş gösterdiği paranormal fenomenleri kapsar. Bu durumda hiçbir şekilde ruhsal irtibat olmadan paranormalfenomenler ortaya koyan ve özel yeteneğe sahip olan kişiler fiziksel medyumluk yaparlar.

Fiziksel medyum bedensiz bir varlığı herhangi bir cisme büründürme, madde halinden çıkarma gibi fenomenler ortaya koyar. Zihinsel medyumluk ise; ruhlarla iletişimin kurulduğu ve bilgi alışverişinin yapıldığı medyumluk çeşididir. Zihinsel medyum aldığı bir mesajı yazarak bilgi verir. İdrak ve irade yönünden ise sezgisel medyumluk, otomatik medyumluk ve mekanik medyumluk olmak üzere üç çeşit medyumluk bulunur.

Medyumun idrak ettiği durumları kendi iradesiyle yaptığını bilmesi sezgisel medyumluktur. Otomatik medyum, hareketlerini idrak eder fakat iradesi görünemez olayları da iradeleri ile değiştiremezler. Mekanik medyum ise medyum kendi iradesi dışında ve idraksız hareket ediyor gibi görünür.

Medyumlar Nasıl Bilgi Verir?

Medyumlar, sıradan bir insanın duyu organlarıyla algılayabileceği şeyleri daha yüksek sinyallerle algılayabilen kimseler olduğundan bu sinyalleri çeşitli yollarla alır ve kişiye aktarırlar.

Medyumların bilgiyi aktarma şekilleri farklı olabilir. Altıncı hisleriyle, kulağa gelen birtakım seslerle veya tırnağa bakma yöntemiyle bilgi aktarabilirler. Tamamen hislerinden yola çıkarak bilgi verebilirler. Önce kişiyi dinler sonra konuya yoğunlaşıp sanki içlerinde biri varmışçasına gelen sesi dinlerler ve kendi deneyimlerini de işin içine katarak bilgi verirler. Tırnağa basma yönteminde ise medyum kişinin başparmağındaki tırnağa bakarak odaklanır ve gördüklerini yorumlar.

Medyuma Neden Gidilir?

Medyumluk neredeyse insanlık tarihi kadar eski olup, insanların pek çok noktada ihtiyaç duyduğu ve başvurduğu alanların başında geliyor. İnsanlığın ilk dönemlerinden bu yana medyumluk yapan kişiler, manevi açıdan normal insanlardan farklı kişilerdir. Bu anlamda medyumluk kendini geliştirmek ve sürekli gelişime açık olmak anlamına gelir.

İnsanların medyuma başvurma ve gitme nedenleri farklılık gösterebilir. Genel anlamda medyuma gidilmesinin en önemli sebepleri arasında insanın rutin hayat döngüsü içerisinde sorunlarla karşılaşabilmesi ve bu sorunlarla başa çıkmak için manevi desteğe ihtiyaç duyulması gelir.

Herhangi bir sıkıntı veya sorunda medyuma danışılarak manevi açıdan destek istenir ve medyumlar bilgi ve yeteneklerini kullanarak insanlara yardımcı olmaya çalışır. Medyumlar asla şifa veren kişiler değildir. Bir nevi aracı görevi görerek şifayı isteyen kişinin yerine isterler.

Medyuma Büyü Yaptırma

Medyumlar nasıl büyü yapar, medyuma nasıl büyü yaptırılır gibi sorular birçok insanın cevabını araştırdığı konular arasındadır. Öncelikle büyü yaptırmak isteyen kişinin nasıl sonuç almak istediğine göre büyü çeşidi ve yöntemi değişiklik gösterir.

Örneğin aşık etme büyüsü yapılacaksa medyum, kişinin ve aşık olduğu kimsenin adı, doğum tarihi gibi bilgileri alarak gerekli işlemi yapar. Medyuma büyü yaptırılacaksa medyumla beraber hareket edilmeli ve söyledikleri harfiyen yapılmalıdır. Büyüyle ilişkili muska verdiyse dediği süre zarfı boyunca taşınmalı ve çıkarılmamalıdır.

Medyum Nasıl Seçilir?

Medyum nasıl seçilir, hangi medyuma gitmeliyim, medyuma nasıl ulaşırım gibi konuları merak ediyorsanız öncelikle bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken konular vardır. Medyumu seçerken kararsızlık yaşıyorsanız ilk olarak medyumun bilgi sahibi olmasına ve güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz.

İyi ve güvenilir bir medyum kendisini metafizik alanında geliştirmiş ve dini açıdan gerekli ilme sahip olmuş kişidir. Kendini bu gibi özelliklerle tanımlayan, havas ve diğer ilimlerde usta olduğunu söyleyen pek çok dolandırıcı kişi medyum olduğunu ileri sürebiliyor.

Bu noktada resmi belgeye sahip olan, gerçekten medyumluk konusunda deneyimi olan ve işini doğru yapan kişilerle iletişime geçmek önemlidir. İsmi sıkça duyulan ve kendini kanıtlamış kişilere başvurarak etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Herkes Medyum Olabilir Mi?

Mesaj iletmek, büyü yapmak veya büyü bozmak, gerekli ilim ve bilgilere sahip olmak herkesi medyum yapmaz. Medyumlar öncelikle doğuştan gelen özellikleriyle bilinirler. Medyumlar her şeyden önce sorumluluk sahibidir, deneyim ve tecrübelidir. Yeteneklerini asla kötü bir şey için kullanmazlar.

Aynı zamanda medyum olabilmek için pek çok farklı konuda bilgili ve tecrübeli olmak gerekir. Bu kişiler hayatlarının büyük bir kısmını okuma, anlama ve çevirme pratikleriyle geçirirler. İlim ve bilimle ilgilenen medyumlar yalnızca okuyup bilmekle değil özel yeteneklerini kullanmakla veya birilerinden el almakla yeteneğe nail olabilirler.

Sizin İçin Önerdiğimiz Makaleler

Medyum Nedir?

Gerçek Medyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.