medyum nasıl çalışır

Medyum Nasıl Çalışır?

Medyum

Medyumlar dünyasına ilgi duymaya başladıysanız aklınızda oluşan ilk soru işareti medyum nasıl çalışır olacaktır. Bu sorunun arayışında olan insanlar web sitemizi internet üzerinden araştırma yaparken bulmaktadır. Bizlere düşende en doğru bilgiyi en doğru zamanda vermek olacaktır. Paylaşacağımız bilgiler gerçek bir medyum tecrübesinden yola çıkılarak yazılmıştır.

Dünya tarihinin en köklü büyülerinden olan papaz büyüsü, tehlike barındırdığı kadar etkili ve her alan içerisinde kullanılan çalışmadır. Hüddamlı ya da hüddamsız olmak üzere birkaç türü olan papaz büyüsünde esas olan büyünün yapılacağı hedefin çok iyi incelenmesidir. Ne tarz büyünün yapılacağına bağlı olup değişkenlik gösteren büyü metotları, medyum hocaların isteği doğrultusunda belirlenir ve en iyi seçim yapılarak yüksek etki hedeflenir.

Medyum Hocaların Yaptığı İşler

medyum hocaların yaptıgı isler

Medyumların yaptıkların arasında ön plana çıkan papaz büyüleri, bireylerin arzularını elde etmesinde en iyi yardımcılardan birisidir. Özellikle evlilik aşk ve bağlama gibi hususlarda etkili olan bu yöntem, kişinin iradesine karşı direk olarak etki eden güçlü büyülerden biri olarak bilinir. Bu büyü de talebin büyük olması, medyumların yaptığı işlerde bu büyünün daha çok istek görenler arasında var olmasını sağlamaktadır.

Bu sonuç içerisinde yaptıkları işler içerisinde papaz büyüsünü gösteren medyumlar alanlarında tecrübe kazanması oldukça doğaldır. Fakat tüm bu etmenlere rağmen, kolay bir büyü olmaması nedeniyle gerçek olmayan medyumların da radarında papaz büyüsü yaptırmak isteyen insanları da çok sık görmek mümkündür.

Tecrübe nasıl olursa olsun iyi bir biçimde araştırma yapılmazsa, bireylerin kandırılması normal bir durum olacaktır. Böylece papaz büyüsü veya başka bir büyü tercih edilsin, her zaman uygulama yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapılması gerekir.

Medyumlar Nasıl Çalışırlar?

Medyumlar her kişiye farklı maneviyat yöntemleri uygulayarak bireye özel çalışırlar. İnsan hayatında ve dünyada duyu organları yardımıyla algılanabilen gerçekliğin yanı sıra, sadece özel bireyler tarafından farkında olunan başka bir gerçeklik algısı daha mevcuttur. Medyum kişiler, herkesin algılama yapamadığı bu gerçekliği anlayan, görünmeyen bu gerçeklikle iletişim içerisine girme yeteneği var olan kişilerdir. Öyleyse bu özel yeteneğe sahip olan medyum nasıl çalışır ve ne tarz öğreti uygulaması gerçekleştirir?

Ezoterik Öğreti Çalışması

İnsan yüzyıllar öncesinden bu zamana kadar ezoterizm adı konulan bilgeliğin ışığı altında hayatlarını yönetmeye çalışmıştır. Bu ezoterik bilgiler tarihte devlet yöneticilerine, krallara ve kumandanlara atmaları gereken adımların yolunu göstermiştir. Bazen zor şartlar altında kavuşma gerçekleştiremeyen âşıkların dertlerine rahatlık olmuş, bazen de tedavisi olamayan hastalıkların mucizevi bir şekilde iyileşmesine neden olmuştur.

Günümüzde medyum olarak bilinen kişilerin sahip olduğu güç, bu tip kadim bilgilere dayanmaktadır. Bu tip öğretilerden ve bilgilerden yola çıkılarak, insanların hayatında pek yolunda gitmeyen bazı konuları onların istedikleri yöne doğru çevirmek medyum kişiler tarafından sağlanabilir.

Yapılan bütün bu çalışmalar bu hedefe doğru yöneliktir. Hedefe göre yapılan her ezoterik çalışma ile birlikte sorunlar etkili bir şekilde çözüm ile sonuçlanmaktadır.

Medyum Çalışması Etkileri

Herkes hayatında mutlu olmayı ister. Fakat bazen işler pek istenildiği gibi gitmeyebiliyor. Çok çalıştığı zaman az para elde eden, geçimini zorlukla sağlayan ya da yeterli donanımı bulunduğu halde yine her şeyi denediği halde bir türlü iş bulamayan, bir kişiyi çok sevdiği halde sevgisine karşılık alamayan, musibetlerin, aksiliklerin verdiği olumsuzlukları yaşayan kişilere sıklıkla rastlanmaktadır.

Genel olarak bu kişiler medyumlara bu tarz olumsuzlukların giderilmesi adına talepte bulunurlar. Bu kişilere ifade edilen, tüm yaşanan bu olumsuzlukların, yalnızca rastlantı olmadığıdır. Yaşanan bu olayların nedeni, kişilerin çevresinde bulunan negatif enerjilerden kaynaklıdır. Bu tarz negatif enerjiler bazen yapılmış olan büyülerle musallat edilir. Bazen kişinin kendi negatif düşüncesinden de kaynaklanır.

Genellikle halk arasında kısmetsizlik veya yıldız düşüklüğü olarak isimlendirilen durumların nedeni, kişilerin çevresinde bulunan ve onların yaşamını içten içe kemirmekte olan olumsuz enerjilerdir. Bu sıkıntı veren negatifliği tespit etmek ve gidermek sadece işinin ehli medyum bir kişi tarafından yapılabilir.

Olumsuzluk Düzeltme Çalışması

İnsanların dileklerini gerçekleştirme adına ve istenmeyen kötü enerji durumlarını tersine çevirme pek çok yolu bulunmaktadır. Bu konu için yapılan çalışmaların en çok uygulananı vefk-i şerif adı altında olan tılsımların hazırlanmasıdır.

Bu hazırlanan tılsımların hepsi güçlü olumlu enerjilere sahip maddeler barındıran gül suyu veya safran gibi maddeler kullanılarak yazılır. Ardından istenen her ne ise buna niyet ettikten sonra sahibine verilir. Tabi ki bu durumda en başta yapılması gerekli olan vefk tılsımının kişiye özel bir şekilde gül suyu ve safran ile yazılması ve saat-zamanına da dikkat edilerek uygulanmasıdır.

Kişi bu tılsımı üzerinde taşıdığında ya da yapılan çalışmaya göre su içerisinde bozup içtiğinde, en kısa zamanda tüm işlerinin yoluna girdiğini görecektir. Tüm bu olumsuzlukları yok etmenin tek yolu sadece bu tılsımlar değildir. Dualar okunarak birçok ritüel gerçekleştirilebilir ve kişinin tüm sıkıntılarından kurtulması adına günlük hayatında tekrarlaması gereken bazı eylemler olabilir.

Bakım ve Yıldızname Çalışması Farkı

Medyumların gerçekleştirdiği bakım:

 • Kahve falı
 • Tarot
 • Kartlar
 • Kitap açma
 • Muska düşürme gibi şekillerde yapılmaz.

 

Kesinlikle bu yöntemlere kişilerin itibar etmemesi gerekir. Bu tespit çok ciddi bir çalışma ile gerçekleşir. Ayrıca belirli birikimin olması ve uzmanlaşma aşamasına gelinmesi gereklidir. Genel olarak halk arasında büyü bakımı en çok “Yıldızname” ile karıştırılır. Yıldızname yöntemi çok farklı bir yöntemdir.

Burada kişi üzerinde bulunan problemler tespit edilmez. Yıldızname kişinin yaradılışından gelmiş olan özellikleri, değerleri, ahlaki yapısı ve olaylara bakış açısı gibi durumları gösterir. Yıldızname yöntemi ile bir kişinin hiçbir zaman farkında olmadığı yönler ortaya çıkarılır.

Yıldızname Çalışmasında Neler Bulunur?

Genellikle yıldızname çalışmasında başka bir kişi ile birlikte olan uyumu konusu içerisinde bulunan doğru bilgiler sunulur. Bu çalışmada, evlenmek isteyen çiftlerin birbirleriyle uyumlu olup olmadığı, bu çiftin karşılıklı olarak anlaşmazlığa düşebileceği muhtemel konular ve çiftlerin ortak noktaları gibi bilgilere ulaşma konusu adına son derece iyi ve yeterli olan bilgiler verilir.

Bakım karşılıklı yapıldığında kişinin manyetik ve manevi yapısı üzerinden hareket edilerek tüm alınan bilgiler birlikte toplanır. Toplanan tüm bu kişisel bilgiler “Havass İlmi” ölçüsü içerisinde değerlendirilir. Eğer varsa bireyin maruz kalmış olduğu problemler tespit edilerek çözüm önerileri belirlenerek sunulur. Ama yapılacak olan büyü bakımı uzaktan yapılıyor ise, gecenin en uygun bir saati içerisinde yine Havass İlmi çerçevesinde bu çalışmalar yapılır. Problem var ise tespit edilir.

Bakım Çalışması İle İlgili Bilinen Yanlışlar

Öncelikle Bakım çalışması herhangi bir fal yöntemi değildir.

 • Bakım çalışması uzmanlık isteyen bir iştir. Tarot, kahve falı, kartlar ve kitaplar açılıp bakım yapılmaz.
 • Uzaktan yapılacak olan bakım için bir günlük süreye ihtiyaç duyulur. Kısa süre zarfında uzaktan bakım çalışması yapılması mümkün değildir.
 • Bakım çalışması ile yıldızname arasında çok ciddi derecede farklılıklar vardır. Yıldızname bir bakım çalışması değildir.
 • En doğru olan bakım çalışması karşılıklı olarak yapılandır.
 • Bu çalışmalar uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığında, yıldızlarınız üstünde bazı kalıcı zararlar oluşturma riski olabilir.
 • Bakım çalışması sonucunda tespit edilmiş olan problemler mutlaka çözülmelidir.
 • Bakım çalışması yapan kişi eğer üzerinizde herhangi bir büyü olduğunu tespit etmişse mutlaka büyü yapanları tanımlaması gerekir.

 

Ayrıca bakım çalışması merak giderme adına yapılmaz. Yapılacak olan her bir bakım çalışması kişinin üzerinde geçici olarak hafif bir etki bırakır.

http://www.sharonfarber.net/whats-the-difference-between-a-psychic-and-a-medium/

Sizin İçin önerdiğimiz makaleler

Gerçek Medyum Nasıl Anlaşılır?

Medyuma Ne Sorulur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.