büyü nedir?

Büyü ve Vekf Nedir ?

Büyü

Büyü ve vekf terimleri medyumculukta oldukça sık kullanılan terimlerdir. Bu aşamada iki terimin ayrı ayrı incelenmesi ve haklarında detaylı fikir belirtilmesi daha doğru bir sonuç doğuruyor.

Büyü, tamamen insan üzeri varlıklar aracılığı ile gerçekleştirilebilen ve bir insanın tek başına gerçekleştiremeyeceği kadar özel bir takım işler anlamına gelir. Öyle ki, Kuran-ı Kerim’in Bakara suresinde Harut ile Marut isimli iki meleğin insanlara yardım etmek amacı ile dünyaya indiği ve bu ilmi bir takım insanlara öğrettiği yazılıdır. Yine Kuran-ı Kerim’de belirtildiği üzere büyü iyi amaçla öğretilen ancak bir takım insanlar tarafından kötüye kullanılması söz konusu olmuştur.

Medyumlar büyü ilmine sahip ve manevi duyguları sayesinde eterik dünyada yer alan varlıklar aracılığı ile büyü yapabilmektedirler.

Vekf ise bir dua biçimidir. Dini terminolojiye bakacak olursak Vekf hem uyum hem denge anlamına gelmektedir. Uyum ve denge anlamında kullanılmasının sebebi vekf’in yani bu duanın yukarıdan aşağıya, sağdan sola, soldan sağa veya bir köşeden diğer köşeye dek olan bölümlerinde ebced hesabı ile eşit miktarda rakam kullanılarak yazılmasıdır.

Ebced hesabı arapçada bir harfin ebced tablosunda bulunan karşılığı kullanılarak yazılmasıdır. Bu tablo sayesinde dua yazarken bir ilim kullanılmak sureti ile her köşesi, her satırı birbiri ile eşit sayılarda geçen dualar bütünü oluşturulur. Bu sebeple vekfin bir diğer adı tılsım ve tehirli dua olarak geçmektedir.

Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Büyüler kendi içlerinde amaç ve türlerine göre 3’e ayrılırlar;

 1. Tür – Ak Büyü
 2. Tür – Kara Büyü
 3. Tür – Taklit Büyü

Olarak sınıflandırılmaktadır. Ak büyü, şifa ve iyilik amacı ile yapılmış büyü türüne denilmektedir. Allah’ın meleklerini göndermek sureti ile öğrenilmesini amaçlayıp insanların iyiliklerine kullanılmasını istediği büyü türü Ak Büyüdür. Kara Büyü, adından da anlaşılacağı üzerine kötülük ve korkutma amacı ile yapılan büyü türüdür.

Bir kimsenin size zarar verdiğini düşünseniz dahi bu büyü türü iyilik değil kötülük getirecektir. Taklit büyü ise insanları etkilemek ve insanları etki altına almak amacı ile yapılmakta olan telkin edici büyü türüne verilen isimdir.

Büyü alanının iyi ve kötü olarak pek çok çeşidi bulunmaktadır. Sakınmanız gereken kısmı kara büyülerdir. Kara büyüler, yalnızca yapılan kişiye kötü sonuçlar doğurmayacak, büyüyü yapan kişiye ve yaptıran kişinin hayatını da felakete çevirebilecek büyülerdir.

Bu yüzden kara büyü yapan medyum bulmak neredeyse imkansızdır. Fakat becerilerine çok güvenen medyumların bir kısmı kara büyü gerçekleştirebilmektedir.

En meşhur büyü çeşitleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Partnerinizi veya ilişki yaşamak istediğiniz kişiyi kendinize aşık etmek için yaptırılan büyüler.
 • İlişkide, kadının veya kocanın bağlanması için yapılan büyüler.
 • Kocanın veya kadının boşanması için yapılan büyüler.
 • Evlenmek üzere olan kişilerin evlenmesini engellemek adına yapılan büyüler.
 • Birinin ölmesi veya kötü bir şekilde hastalanması için yapılan büyüler.
 • Kişinin yaptığı işin kötü gitmesi için yapılan büyüler.
 • Birisinin hayvanlarının süt vermemesi veya hasadının verimsiz geçmesi için yapılan büyüler.
 • Kişinin şöhretini yerle bir eden büyüler.

Bu büyülerden bazılarının kara büyüler olduğunu söylemekte fayda var. Pekâlâ, bazıları iyi niyetle gerçekleştirilebilecek büyülerdir, fakat kötü niyetle yaptıracağınız kara büyülerde dikkatli olmalısınız. Büyüyü talep edeceğiniz medyumu iyi tanımalı ve medyumla aranızı iyi tutmalısınız.

 

Vekf Çeşitleri Nelerdir?

Bir nevi muska olup kişinin yanında taşıması amaçlanan vekf türleri birbirinden oldukça farklı ve yazım amacına göre değişmektedir. üç, dört, beş, onlu gibi vekf türleri mevcut olmakla birlikte güneş vekfi, ay vekfi, ateş vekfi, su vekfi, toprak vekfi gibi çeşitli sınıflara ayrılırlar.

Büyü pek çok şeye ilaç olabileceği gibi insana kabus da olabilmektedir. Binlerce, hatta on binlerce yıldır süregelen büyü yapma olayları sonucu insan, büyünün gazabından nasibini alamamıştır. Büyüler inanılmaz felaketlere yol açabilir.

Fakat tamamen iyi niyete sahipseniz ve uzman bir medyum tarafından destek alırsanız, yaptırdığınız büyü kötü sonuçlar doğurmayacaktır. Ne yaptığını bilmeyen bir medyumla, fiyatı daha ucuz diye çalışmak, sizler için yalnızca kötü sonuçlar doğuracaktır. Bu yüzden alacağınız medyum desteğine dair epey bilgi edinmeden yardım almamalısınız.

 

Büyü Belirtileri Nelerdir?

büyü nedir?

Büyü yapılan kişide, büyü yapılmasının ardından belli başlı belirtiler görülebilmektedir. Bu belirtiler, hangi medyumdan yardım isterseniz isteyin görülebilmektedir. Çok çeşitli belirtiler görülebilmektedir.

Bu belirtiler şu şekilde sıralanabilir;

 • Rüyanızda, size veya bir başkasına büyü yapıldığını görmek
 • Kişinin tercihlerinde anlık değişikliklerin gerçekleşmesi
 • Sürekli olarak, aşırı derecede yorgun hissetmek
 • Daha önceden görülmeyen varlıkların, kişinin rüyalarını meşgul etmesi
 • İş ve aile hayatında hiçbir şeye odaklanamamak
 • Durmadan esnemek ve uyku sersemi halinde olmak
 • Çabuk sinirlenme, tahammülsüzlük gibi durumlar
 • Çok sevdiğiniz şeylerden bir anda nefret duyma hissi

 

Eğer sizde bu belirtilerden herhangi biri olduğunu düşünüyorsanız, uzman bir medyumdan yardım almanız gereklidir. Zira size büyü yapıldığı takdirde etkileri birkaç gün içerisinde boy gösterecektir. Büyü bozma eylemleri ile medyumlar sizleri bu durumdan kurtarabilmektedir. Genellikle muska aracılığı ile büyü bozma eylemi yapılır. Deneyimli ve profesyonel medyumlar bu işlemi gerçekleştirebilir.

Muska, sizleri kötü niyetten ve herhangi bir kara büyüden koruyacaktır. Medyumlar, size yapılan kara büyüye özel olarak muska tasarlar; bu yüzden internet üzerinde herhangi bir muska tarifini görüp uygulamak anlamsızdır. Aynı zamanda büyü alemiyle uğraştığınız için tehlikelidir de. Böyle durumlarda uzman bir medyumdan yardım almak her zaman en faydalısı olacaktır.

Büyü Yapmak Tehlikeli Midir? Sakıncaları Nelerdir?

büyü nedir?

Büyü yapmak elbette ki tehlikelidir. Büyünün yanlış yapılması, büyü yapan medyumun acemi olması gibi durumlarda, yapılan büyü ters tepecektir ve büyüyü gerçekleştiren kişi ve kişilere zarar verecektir. İyi niyetle büyü yapıyor dahi olsanız, büyüyü, tecrübesiz birine yaptırtmak zararla sonuçlanacaktır.

İyi amaçlı yapılan büyüler dahi, profesyonel tutum gerektirir. Kara büyü veya lanet yaptırmak için medyum arıyorsanız da, işinin ehli bir medyumdan yardım aldığınıza emin olmanız gerekmektedir. Çünkü kara büyü, uzman medyumların bile, zaman zaman kaçındığı bir işlemdir.

İslam Dininde Büyü Yapmak

İslam dininde büyü yapma konusunda sıkı kurallar vardır. Cinler ile iletişime geçilerek yapılan büyülerin pek çoğu günahtır ve bu şekilde hüküm verilmiştir. Kara büyüler ve lanetlerin yapılması veya yaptırılması, kişinin hayatını mahvetme potansiyeline sahip olduğundan dolayı günahtır. Fakat iyi niyetle yapılan bazı büyülere müsamaha gösterilebilir. Peygamber zamanında da bu tarz büyüler yapılmaktaydı ve halen bu uygulamalar devam etmektedir.

Fakat haram olan büyüyü yaptırma imkanınız bulunan medyumlar da vardır. Bu kişilerin epey detaylı araştırılması önemlidir. Kendilerini de riske atma tehlikesi ile büyü yapan bu medyumların inandırıcı sebeplere lazım olmaları gerekir. Güvenilirliğinden emin olduğunuz kişilerden bu şekilde de yardım alabilir ve her türlü büyüyü yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.